ÖZGE

Özge

İlkokul yıllarında başladığı bale eğitimine 14 yaşında geçirdiği skolyoz ameliyatıyla son vermek zorunda kalan Özge, doktorların koyduğu hareket yasaklarını önce Latin dansları ve tango ile, üniversitede ise modern ve çağdaş dansla deldi. Boğaziçi Üniversitesi Çağdaş Dans Topluluğu’nda çok sayıda eğitmen ve koreografla çalışma fırsatı yakaladı. Aradığı tarzı ve mutluluğu ise 2013’ün başında pole dance’te buldu.

Omurgasındaki metallerin kısıtladığı bedenini başka bir metal direkle özgürleştirebildiğini görünce kurumsal hayattan ayrıldı ve 2014’te pole eğitmenliğine başladı. 2015’te de bugün POLE’n ROLL’a dönüşen WOW ASIA’yı açıp full-time polecu oldu.

Polina Syniachenko, Marion Crampe, Phoenix Kazree, Anastasia Sokolova, Olga Spezia gibi onlarca isimden master class ve özel dersler alan Özge, pole ile ilgili cehennemedirek.com adresinde bir blog yayınlıyor, gitar solosu bulunan şarkılarla dans etmeyi seviyor.

SEDA

Seda

Seda, lise yıllarında dans ile tanıştı. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki lisans eğitimi boyunca dans hep hayatında oldu ve bu sayede Özge ile yolları kesişti. 2014’te yine Özge sayesinde pole dance ile tanıştı. Pole ile birlikte profesyonel kariyerini bir kenara bırakarak bir pole memuru oldu.

Bir yandan kendi pratiğini ve eğitmenliğini geliştirirken bir yandan da beden ve hareket konusunda bilgisini derinleştirmeye karar veren Seda, Bahçeşehir Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde okumaya ve sertifikalı masaj terapistliği yapmaya devam etmektedir.

Dansın yanı sıra mağaracılık ve bisiklet gibi doğa sporları ile de ilgilenen Seda’nın kedi sevgisi her şeyin önüne geçer.

ELİF

Elif

Elif, ilkokuldan itibaren sahnede olmasını sağlayacak ne varsa hepsine el attı. Üniversitenin ilk aylarında katıldığı tiyatro topluluğunda 6 yıl boyunca hem pek çok oyunda rol aldı hem de vücut eğitimi dersleri verdi. Üniversitenin ardından reklam dünyasında yazarlık yaparken, bir yandan yeni hareket alanları aramaya başladı. Yogayla ilgilendi, sörf ile rüzgârın büyüsüne kapıldı…

2014 yılında kalbini pole’a kaptıran Elif, 2016’da Wow Classes Pole Dance Eğitmenliği eğitimini tamamladı. Ardından, Sascha Müller’in eğitmenliğinde Animal Flow® eğitmenliği sertifikası aldı. Durdurulamayan ve Yoga Alliance® onaylı İleri Seviye Yoga Eğitmenliği (RYT 500) programını da tamamlayan Elif, hâlihazırda 200 saatlik eğitmen eğitiminde asistanlık yapmakta, pole, animal flow ve yoga dersleri vermektedir.

SIRMA

Sırma

Sırma çocukluğunda 2 sene aletli jimnastik eğitimi aldı. 1993-2001 yılları arasında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Çocuk Korosu’nda eğitim gördü. Dans hayatına 2000 yılında Kafkas halk dansları ile başladı. 2001-2002 yıllarında Levent Kırca Tiyatrosu Sefiller müzikalinde dansçı olarak sahneye çıktı. Aynı sene Lions Liseler Arası Tiyatro Yarışması’nda en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü aldı.

2003 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni kazandı ve aynı sene tango eğitimi almaya başladı. 2007 yılında tango lisansını aldı. 2005-2007 yılları arasında Shaman Dans Tiyatrosu bünyesinde büyük organizasyonlarda sahne aldı. 2008 yılında iktisat eğitimini yarıda bırakarak dans okumaya karar verdi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Dans Ana Sanat Dalı’ndaki eğitimine başladı.

2010 yılında değişim programı ile Almanya’da Folkwang Universität der Künste’de modern dans bölümünde okudu. 2013 yılında İstanbul Bienali’nde performans sanatçısı olmak dâhil üzere, dünya çapındaki pek çok festivalde sahne aldı. Pole dance’e ise 2013 yılında başladı ve POLE’n ROLL, eski adıyla WOW’daki ilk eğitmenlerden biri oldu. 2017 yılında Hollanda’da yer aldığı bir sanat projesinde “The Woman Herself” adlı işi ve performansıyla pole’u sanatsal bir platforma taşıdı.

Modern dans ve exotic pole tekniğini birlikte kullanmaktan hoşlanır. Elektronik müzikle ilgilenir ve gelecekte kendi müzik performanslarını yapmak istemektedir.

MELEK

Melek

Üniversitede Endüstri Mühendisliği okuyan Melek, pole ve dans hayatına girdiği andan itibaren hayattaki gerçek amacını fark etti. Kısa sürede pole eğitmenlik eğitimini tamamlayarak ders vermeye başladı. 2021 yılının Mayıs ayında da Pole’n Roll ‘un Yeldeğirmeni’ndeki yeni stüdyosunu açtı.

Melek ACE Personal Trainer sertifikalı bir fitness koçu, topuklu ayakkabılar üzerinde hızlı ve öfkeli bir exotic dansçı, disiplinli ve başarılı bir pole sporcudur. Tahmin edilenin aksine pole’dan önce bir dans, spor, jimnastik geçmişi bulunmaz; tamamen pole’a başladıktan sonra kendini geliştirmiştir. Pole’un yanı sıra diğer aerial disiplinler ve esneklik antrenmanlarını da eksik etmez. Makine gibidir ve onu izleyince insan makinelerin dünyayı ele geçireceğini düşünmeye başlar. Ama o sahnede ne kadar hızlı ve öfkeliyse gündelik hayatında da o kadar sakin ve mütevazidir.

EZGİ

Ezgi

Ezgi Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde okuduğu yıllarda, bedenini doğru kullanmayı öğrenmek için tiyatro eğitimine yöneldi. Yer aldığı müzikal oyunlarında tiyatro ile dansı birleştirme şansı buldu. Mezun olduktan sonra kendi işi olan sinema-televizyon sektöründe çalışmaya başlayan Ezgi, iş hayatının stresinden uzaklaşmak için boş zamanlarında ilgisini çeken değişik spor ve dans aktivitelerini denemeye başladı. Bu sıralarda ablası Zeynep’in WOW’u kurmasıyla hobi olarak başladığı pole dance’i daha ciddiye alarak eğitmenlik eğitimini tamamladı ve WOW’da pole dance dersleri vermeye başladı.

Reklam sektöründe yönetmen yardımcısı olarak boy gösteren ve hâlen profesyonel videografiker olarak çalışan Ezgi, bir yandan da enerjik kişiliğiyle pole dance dersleri vermeye devam ediyor. Öyle ki slow müzikler onun enerjisine yetişemiyor.

Ezgi, POLE’n ROLL için de harika videolar kurgulayıp çekiyor. Sitedeki eğitmen videolarımız da, Berlin gecelerinden fırlama partilerimizi ölümsüzleştiren videolar da onun elinden çıkmadır.

ZEYNEP

Zeynep

Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi çok seven Zeynep, küçük yaşlardan bu yana sporla uğraşıyor. 2003’te hip-hop ile dans hayatına başladı. Bu yıllarda pek çok farklı dans grubuyla konser, reklam ve film gibi alanlarda gösteri yapma imkânı buldu ve farklı tiyatro/glee kulüplerinin gösterilerinde amatör koreograf olarak görev aldı.

Üniversiteyi bitirmesinin ardından bir süre reklam ve pazarlama alanında çalıştı. Stratejik planlama, spor sponsorlukları ve etkinlikleri pazarlaması ile organizasyon yönetimi gibi farklı alanlarda çalıştığı yıllarda ne yapıp edip danstan kopmamayı başardı. 2012 sonunda POLE’n ROLL’un da annesi olan WOW’ın kurucularından biri oldu.

Teatral bir performans sanatı olan burleski de kullandığı koreografiler hazırlayarak bunları şovlarda -bazen de öğrencileriyle birlikte- sergilemek, sahne ve kostüm hazırlamak tutkusu da günden güne artıyor, öyle ki sırf bu sebeple dikiş dikmeyi öğrenmeye çalışıyor.

Spor ve dans geçmişini WOW’da farklı şekillerde harmanlayarak kullanan Zeynep boş vakitlerinde bol bol doğaya gidiyor, dağcılık ve kaya tırmanışı ile uğraşıyor, köpeği ile geziyor ve koreografiler hayal ediyor.

Pole Passion Level 1/2 Pole Eğitmenliği, ACE Personal Fitness Trainer ve AFAA Group Fitness Trainer sertifikalarına sahip olan Zeynep, POLE’n ROLL’da derslere ve workshoplara devam ederken kapsamlı bir deneyim ve hareket alanı olarak yeniden tasarladığı WOW Classes’ın Kuzguncuk’taki yeni mekânını da işletiyor.

SELCEN

Selcen

Selcen, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra üniversite yıllarında başladığı fotoğrafçılığa İstanbul’da profesyonel olarak devam etti. Bir süre sahne arkası video ve moda fotoğrafçılığı asistanlığı yaptıktan sonra freelance video ve fotoğrafçı olarak çalıştı.

Hareket ve dansın hayatında kalıcı bir şekilde yer almasına kesin olarak karar verdiği dönemde ise pole dance ile tanıştı. Pole’dan ve kadın dostlarından aldığı ilhamı ve gücü paylaşma isteği Selcen’i eğitmenliğe yönlendirdi. Eğitmenlik eğitimini tamamlayıp ilk dersini verdikten sonra fotoğraf makinesini satarak bu yönde ilerleme kararı aldı.

ZEYNEP

Zeynep

2015’te pole dance ile tanışan, 2016’da eğitmen eğitimi alarak WOW ailesine katılan Zeynep, Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Milano Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji Yüksek Lisans Programı’na kabul edildi. Eğitimi için İtalya’ya gittikten bir süre sonra, hareket etmeye duyduğu aşk ve meraka daha fazla karşı koyamayarak Türkiye’ye döndü.

Yerinde duramayan yapısı dağcılık, kaya tırmanışı, dalış, rafting, arama-kurtarma ve gönüllü itfaiyecilik gibi pek çok farklı alanla ilgilenmesine vesile oldu. Pole yapmadığı zamanlarda pilates eğitmenliği konusunda kendini geliştiriyor. Boş zamanlarında piyano, gitar ve melodika çalan Zeynep, FRP oynamayı da çok seviyor.

BURCU

Burcu

2015 yılında pole yapmaya başlayan Burcu, pole öncesinde uzun yıllar Uzak Doğu sporlarıyla ilgilendi. Tekvandoda siyah kuşak sahibi olan Burcu, kendo ve iaido yaptığı için kılıç kullanmayı biliyor.

Çevre mühendisi olarak kurumsal bir firmada profesyonel iş hayatına devam ederken, hafta sonlarını pole eğitmenliğine ayırıyor. Artakalan zamanlarında ise amatör olarak doğaçlama tiyatro ile ilgileniyor ve açık öğretim fakültesinde felsefe okuyor.

Bir bilim kurgu düşkünü olan ve boş zamanlarında kısa hikâyeler yazan Burcu’nun çocukluktan bu yana en büyük hayali ise kitap yazmak.

Menü